اخباری در مورد کرش کمتر اندروید ۵ نسبت به iOS 8

به دست -

و زمانی که معماری ART قدرت خود را هر چند کم اما باز هم بهتر کند. در اندروید ۵ شاهد تغییرات زیادی بودیم که از جمله آن میتوان به معماری جدید ART  و طراحی بسیار ساده تر اشاره کرد. iOS به عنوان سیستم عاملی بسیار بهینه در زمینه اجرای اپلیکیشن ها به شمار میرود اما حال زمین مسابقه رقبای خود را جا به جا کرده است.

بر اساس گزارش های انجام شده گوگل در اندروید ۵ کاری کرده است که در کار های سنگین پردازش دستورات ارسالی با الگوریتم بهتری صورت گیرد تا میزان کرش به صورت کلی کاهش چشمگیری داشته باشد. در اینجا خبری از امار و ارقام نجومی نیست زیرا حتی یک درصد نیز میتواند یک سیستم عامل را از “بهترین” به “بدترین” تبدیل کند. هم اکنون اندروید ۵ در تست های انجام شده توانسته است میزان کرش خود را به ۲ درصد برساند. این در صورتی است که میزان کرش در iOS 8 نزدیک به ۲.۲ درصد است.

این 0.2 درصد شاید برای چند نفر عدد خاصی نباشد اما وقتی به آمار جهانی نگاهی داشته باشیم، تازه قدرت خود را به رخ میکشد. بد نیست بدانید در اندروید ۴.۴ کیت کت میزان کرش در حدود ۲.۶ درصد ثبت شده است در حالی که iOS 7 به عدد ۱.۹ دست پیدا کرده بود. اعداد و ارقام جالبی است و گویا مثل گهی پشت به زین و گهی زین به پشت خواهد بود!

منابع:  phonearena و ترنجی

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]