احساس لمس یک صفحه کلید واقعی بر روی صفحات لمسی را داشته باشید!

به دست -

محققان آمریکایی در حال ابداع فناوری هستند که امکان حس کردن کلیدهای مجازی بر روی صفحات نمایش لمسی را فراهم می‌کند. محققان دانشگاه‌های نورث‌وسترن و کارنگی ملون در تحقیقات خود دریافتند، زمانیکه افراد انگشت خود را روی دو کلید مجازی بر روی صفحه نمایش لمسی می‌کشند، در شرایط خاص تنها یک برجستگی را زیر انگشت خود حس می‌کنند.

نیرویی که از طریق حرکت انگشتان بر روی صفحه نمایش لمسی حس می‌شود، منجر به ایجاد توهم وجود برجستگی روی صفحه لمسی می‌گردد. اصطلاح «توهم برجستگی مجازی» در حوزه فناوری لمسی یا بساوشی (haptic) شناخته شده است.

«ادوارد کولگیت» متخصص سیستم‌های لمسی در دانشکده مهندسی مک‌کرمیک دانشگاه نوث‌وسترن تأکید کرد: قصد داریم فناوری را ابداع کنیم که بتواند حس لامسه را در زمان استفاده از صفحات نمایشی لمسی به واقعیت مبدل کند.

این مدل می‌تواند در آینده منجر به توسعه صفحات نمایشی تخت با فناوری لمسی شود که در عین حال حس لمس صفحه کلید را در زیر انگشتان کاربر ایجاد می‌کند. این فناوری همچنین برای افراد نابینا کابرد داشته و می‌توان از آن در نسل آینده بازی‌های رایانه‌ای حرکتی و بر روی داشبورد خودروهای هوشمند نیز استفاده کرد.

نتایج این تحقیق در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم (PNAS)‌ منتشر شد.


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]