احتمال خریداری AMD توسط سامسونگ!

به دست -

هربار شرکت‌های بزرگ، شرکت‌های کوچکتری را خریداری می‌کنند تا به پتنت‌ها و بخش‌های مختلف آنها دسترسی پیدا کنند. این بار ظاهرا سامسونگ لقمه‌ی بسیار بزرگی را نشانه گرفته و در صورتیکه واقعا شایعه‌ی آن تبدیل به واقعیت گردد، باید خودمان را برای یکی از بزرگترین تغییر و تحولات چند سال اخیر در دنیای فناوری آماده کنیم. در ادامه با ما باشید.

چند سال قبل شایعه‌ی خریداری نوکیا توسط سامسونگ مطرح شد و بعدا مشخص شد که شایعه‌ای بیش نیست و نوکیا بعدا به عنوان یکی از بزرگترین لقمه‌‌های تاریخ توسط مایکروسافت بلعیده شد!
چند ماه پیش هم خبر احتمال خریداری بلک‌بری مطرح شد که بعد از چند روز، همزمان شرکت کانادایی و غول کره‌ای این موضوع را تکذیب کردند. این بار پای یک شرکت بزرگ دیگر در میان است و آن هم AMD یکی از بزرگترین تولیدکنندگان چیپ‌های پردازشی در جهان است.

امروز در خبرگزاری‌های مختلف زمزمه‌هایی به گوش رسید که همه را شوکه کرد. طبق این شایعه سامسونگ نسبت به خریداری AMD ابراز علاقه کرده و این احتمال وجود دارد که غول کره‌ای این شرکت بزرگ را ببلعد و به مایکروسافت ثابت کند که او هم مرد خریدهای بزرگ است!

همانطور که در جریان هستید، سامسونگ نیز بخش بسیار وسیعی در زمینه‌ی تولید چیپ و پردازنده‌های مختلف دارد و علاوه بر سری اختصاصی خود با نام Exynos، خط تولید پردازنده‌های شرکت‌های مختلف دیگری را در اختیار دارد.

خریداری AMD توسط سامسونگ می‌تواند این شرکت را تبدیل به یکی از خطرناک‌ترین رقبای اینتل و کوالکام کند و ادغام قدرت این دو شرکت در زمینه‌ی طراحی و تولید پردازنده‌های موبایل و PC می‌تواند زنگ خطر بزرگی را برای این ۲ رقیب قدرتمند به صدا درآورد.

این خرید باعث خواهد شد که بخش تولید CPU و GPU شرکت AMD کامل به تصرف سامسونگ درآید. در حال حاضر AMD عمده‌ی توان خود را معطوف کامپیوترهای PC کرده است و خریداری آن توسط سامسونگ، این فرصت را در اختیار کره‌ای‌ها قرار می‌دهد که توان خود را در صنایع نیمه‌هادی بیش از پیش تثبیت کنند.

این خرید در صورت تبدیل به واقعیت، می‌توان برای هر دو شرکت مزایای پرشماری را به همراه داشته باشد. AMD به سادگی به بازار بزرگ سامسونگ و فروش میلیونی محصولات این شرکت دسترسی پیدا خواهد کرد و با سرمایه‌گذاری‌های کلان شرکت کره‌ای در بخش تحقیقات و توسعه(R&D) می‌تواند به آینده‌ای بهتر امیدوار باشد چراکه سامسونگ در سالهای اخیر نشان داده که در زمینه‌ی کارهای تحقیق و توسعه‌ی پایه با دست و دل بازی تمام رفتار می‌کند!

بنابراین AMD قادر خواهد بود که صنعت پردازنده‌های خود را بیش از پیش گسترش دهد و سامسونگ نیز با توسعه‌ی بازار و بهره گرفتن از سالها تجربه‌ی AMD در این بخش، به سراغ تولیدکنندگان و بازارهای هدف بیشتری برود.

در نهایت باید تاکید کنیم که این موضوع صرفا در حد یک شایعه مطرح است و اصلا بعید نیست که مانند شایعات قبلی دیگر که پیرامون سامسونگ مطرح شد، این بار نیز خبر یک خرید بزرگ دیگر توسط سامسونگ تکذیب شود.
هنوز هیچیک از مقام‌های رسمی دو شرکت نسبت به این موضوع واکنش نشان نداده‌اند و بهتر است تا واکنش آنها منتظر بمانیم.

منبع:sammobile


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

۲ دیدگاه برای احتمال خریداری AMD توسط سامسونگ!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]