آینده تبلت های سامسونگ با سنسور اسکن مردمک چشم، روشن تر خواهد شد

به دست -

سنسور اثر انگشت در اسمارت فون ها به عنوان یکی از بهترین راه های عبوری به شمار می‌رود. این روش امنیتی به هر حال ممکن است هک بشود یا یه گونه ای دور زده شود اما به نظر شما قدم بعدی در امنیت چیست؟ اسکن مردمک چشم؛ قدمی که گویا این بار سامسونگ پیشتاز استفاده از آن شده است.

بر اساس اخرین گزارش thedroidguy، سامسونگ قرار است این فناوری را برای اولین بار به دنیای ما نزدیک تر کند. SRI به عنوان بزرگ‌ترین موسسه‌های قراردادی و نوآوری فناوری دنیا، با همکاری شرکت های کره ای مدتی است که بر روی طرحی ویزه کار می‌کند. طرح احراز هویت از طریق اسکن مردمک چشم که هم اکنون با نام اختصاری IOM شناخته می‌شود. این شرکت به تازگی اعلام کرده است مجوزهای منحصر به فرد استفاده از تکنولوژی IOM  به سامسونگ داده شده است، بدین ترتیب در آینده‌ای نزدیک باید منتظر معرفی اولین محصول سامسونگ با بهره بردن از سیستم اسکنر مردمک خواهیم بود.

بر اساس اخبار منتشر شده اولین دستگاهی که با استفاده از فناوری حسگر مردمک چشم از سوی سامسونگ به بازار خواهد آمد، گلکسی تب ۸.۴ است. انتظار داریم گلکسی تب ۸.۴ سامسونگ در مراسم امنیتی ISC که قرار است در تاریخ ۲۲ فروردین برگزار شود، رونمایی گردد. SRI و ادامه راه این تکنولوژی با قدم اول سامسونگ شروع خواهد شد اما در نهیات مشتاق جذب دیگر شرکت های دنیای فناوری نیز می‌باشد.

مطمئنا باز کردن دستگاه با سنسور اسکنر مردمک چشم، راهی بسیار امن تر خواهد بود اما راه امن، شاید مسیر سختی هم بخواهد مگر این که واقعا برنامه ریزی اساسی بر روی آن شده است. در ابتدا استفاده از سنسور اثر انگشت نیز از دید ما کاری بس سخت جلوه کرده بود تا این که اپل به بهترین نحو از آن استفاده کرد. امیدواریم سامسونگ نیز به بهترین نحو از پس اجرای آن برآید.

منبع:{ترنجی}


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]