آیا هارد هایSSD بازار را بدست می گیرند؟!

به دست -

 حافظه های فلش یکی از متداولترین نوع ابزارهای ذخیره سازی امروزی به شمار می روند. ابزارهایی که علاوه بر ابعاد کوچک خود دارای ظرفیت های قابل قبولی هستند و همچنین سرعت نقل و انتقال داده ها نیز از طریق آنها بسیار بالاتر از HDDها به شمار می رود. اما نکته منفی ای که در رابطه با این نوع از ابراهای ذخیره سازی با آن روبرو هستیم قیمت بالای آنهاست.

 

به عنوان مثال درایوهای SSD با طرفیت ۲۵۰ گیگابایت شاید تا چندین برابر قیمت بالاتری از HDDهایی داشته باشند که ظرفیتشان به مراتب بالاتر هم می باشد. این موضوع باعث شده است تا پاشنه آشیلی برای SSDها باشد اما بهتر است بدانید که طبق آخرین بررسی های انجام شده قیمت نهایی این درایوها برای کاربران، تا سال ۲۰۱۶ میلادی پایین تر از دیسک های گردان خواهد بود!

در حال حاضر شما می توانید با قیمتی کمتر از ۱۰۰ دلار به دو ترابابیت فضای ذخیره سازی (HDD) برای داده های خود دست پیدا کنید اما اگر بخواهید همین ظرفیت را با یک درایو SSD تجربه نمایید چطور؟ مبلغ ناچیزی در حدود ۳۰۰۰ دلار را نیاز خواهید داشت! اما هرچه که باشد سرعتی که SSDها دارند کاربر را به خرید یکی از آنها حداقل با ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت ترقیب می کند اما هرچه که باشد قیمتی تعیین شده برای هر گیگابایت  SSD همچنان گران است!

با این حال و بر مبنای تحقیقات انجام شده ما هم در گروه اینترنتی کوروش کبیر منتظر می مانیم تا ببینیم که آیا این پیش بینی ها در رابطه با کاهش قیمت SSDها چه در بازار جهانی و چه در بازار داخلی تا چه حد به حقیقت خواهد پیوست و از طرف دیگر با پیشرفت روز افزون فناوری ما شاهد حضور حجم های بالاتری از این نوع ابزارهای ذخیره سازی خواهیم بود یا خیر؟

منبع:cyrusgroup.ir

 

 


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]