آیا می دانستید اپراتورها هم در تعیین طول عمر باتری گوشی شما نقش دارند؟

به دست -

طول عمر باتری معمولاً به عنوان مهمترین ویژگی در گوشی ها شناخته می شود اما تا به حال به این نکته فکر کرده اید که اپراتور سیم کارت هم می تواند در تعیین طول عمر باتری شما موثر باشد؟

بله گوشی برای  جستجو امواج مخبراتی انرژی مصرف می کند.

بنابر آزمایشاتی که مجله Laptop Mag در شهرهای نیویورک و شیکاگو و توسط گوشی های هوشمند Samsung Galaxy S5، Samsung Galaxy S4، HTC One M8 و HTC One M7 انجام داده است مشخص شد که کمپانی T-Mobile پایین ترین مصرف انرژی را در دو حالت آماده به کار و برقراری تماس فراهم می کند. این آزمایش در حالی انجام شده است که بلوتوث، NFC و Wi-Fi خاموش هستند و روشنایی صفحات نمایش بر روی ۱۵۰nits تنظیم شده است.

نتایج آزمایش بسیار صریح نشان داد که گوشی های متصل به اپراتور T-Mobile بیشترین طول عمر باتری را دارند. در بعضی از آزمایش ها این نتیجه واضح تر هم بود. به طور مثال گوشی Galaxy S5 با سیم کارت شرکت Verizon توانست در حدود ۷:۳۰ روشن بماند اما این مقدار در همین گوشی با اپراتور T-Mobile به ۱۱ ساعت رسید و این یعنی ۳:۳۰ اختلاف طول عمر باتری!

در حالی که شرکت T-Mobile بیشترین طول عمر باتری را کسب کرد کمپانی Verizon در مکان آخر این لیست جای گرفت. متاسفانه نمی توان علت این تفاوت چشمگیر را به درستی بیان کرد اما مجله Laptop Mag دلایل اصلی این اختلافات را کارایی شبکه و تورم اپراتور (Carrier Bloat) می داند. این مجله همچنین به ارتباط بین این تورم و عمر باتری اشاره کرده است. (Verizon با بیشترین تورم بدترین طول عمر را دارد)

منبع:Phonearena


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]