آیا دو سیستم عامل iOS 8 و Android 4 مناسب تر برای کرش کردن نرم‌افزار ها هستند؟

به دست -

کرش کردن نرم‌افزار ها یکی از بدترین اتفاقاتی است که در هنگام کار با تلفن‌های هوشمند ممکن است روی دهد. طبق آماری که منتشر شده است، در این پست سعی داریم تا بررسی کنیم که بیشترین کرش ها در کدام سیستم عامل ها روی داده است.

طبق آماری که از 20 هزار کرش کردن نرم‌افزار ها به دست آمده است، در سیستم عامل اندروید، نسخه ی Ice Cream Sansdwich یا همان اندروید 4 تجربه ی بیشترین کرش را داشته است. در جایگاه بعدی نیز اندروید کیت کت قرار دارد. با توجه به اینکه اکنون اندروید 5 هنوز در دستگاه‌های زیادی قرار ندارد، آمار کرش های آن نیز بسیار کم است.

حال به سراغ سیستم عامل iOS می رویم. در میان نسخه های مختلف این سیستم عامل، iOS 8 در جایگاه بیشترین کرش نرم‌افزار ها قرار دارد. اما لازم به ذکر است که مجموع کرش کردن نرم‌افزار ها در سیستم‌عامل های iOS از مجموع کرش کردن نرم‌افزار ها در Android کمتر است و سیستم عامل اپل در جایگاه بهتری نسبت به ساخته ی گوگل قرار دارد.

البته چون اندروید در گوشی های زیادی عرضه شده و قرار دارد، خیلی نمی‌توان گفت که هر دستگاه اندرویدی قطعاً از یک دستگاه اپل کمتر کرش می‌کند اما وقتی به مجموع و برآیند نگاه می‌کنیم، سیستم عامل iOS در جایگاه بالاتری است.نکته ی مهم دیگر این است که برای انتخاب سیستم عامل مورد نیاز خود، باید ببینید که کدام یک کار های شما را بهتر راه می اندازند.

منبع : ترنجی

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]