آیا اینبار هم تأخیر دامان Intel را خواهد گرفت؟

به دست -

همانطور که مطلع هستید بالاخره و با گذشت تأخیری حدوداً یک ساله Intel چندی هست که نسل پنجم پردازنده های خود موسوم به Broadwell را عرضه کرده است. پردازنده هایی که از فناوری ساخت ۱۴ نانومتری بهره می برند. اما آیا این پایان راه غول نیمه هادی جهان است یا باید منتظر برنامه های دیگر این شرکت باشیم؟

000.skylake-1

بر مبنای برنامه های اینتل، بعد از Broadwell باید منتظر دریاچه آسمانی یا همان Skylake باشیم. پردازنده هایی که از همان فناوری ۱۴ نانومتری اما با معماری جدیدتر برخوردار هستند. اینتل قول داده است تا در عرضه این نسل هیچ تأخیری روی ندهد و ما شاهد معرفی آنها در نیمه دوم سال جاری میلادی باشیم که البته به واسطه فناوری ساخت ۱۴ نانومتری این نسل این موضوع چندان هم دور از انتظار نیست!

با عرضه Skylake ما شاهد حضور فناوری های بسیاری از قبیل نسل جدید چیپ ست های سری ۱۰۰ اینتل که از توانایی پشتیبانی از نسل جدید پورت های ذخیره سازی با نام SATA-E برخوردار هستند در کنار افزایش کارایی ابزراهای ذخیره سازی مانند SSDها خواهیم بود. همچنین دو نکته بسیار مهم نیز توسط این نسل پشتیبانی می شود. اولین مبحث باز می گردد به پشتیبانی از حافظه های اصلی نسل چهارم یعنی DDR4 ها که با عرضه Skylake به وقوع خواهد پیوست و انتظار آن را داریم که به واسطه نسل جدید پردازشگرهایی که ازاین نسل پشتیبانی می کنند ما شاهد حضور بیشتر DDR4ها در سبد کالای سخت افزاری خود و همچنین کاهش قیمت این نسل باشیم.

نکته دوم و جالب توجه در خصوص پردازشگرهایی از این خانواده است که برای ابزارهای همراهی مانند تبلت ها و نوت بوک ها در نظر گرفته شده است. این پردازشگرها توانایی شارژ به صورت Wireless را دارا هستند و همچنین از فناوری های دیگری مانند WiGig بهره می برند.

حال در این شرایط باید منتظر بود و دید که نسل Skylake چه دست آوردهایی برای اینتل و کاربران خواهد داشت و از آنجایی که می دانیم کلاک هسته این پردازنده ها پایین تر از حد معمول است چه عملکردی را شاهد خواهیم بود.


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]